Direct naar de inhoud
Logo van de Europese Commissie
Vertegenwoordiging in België

Opening Parc Hydrion: Aarlen krijgt er met Europese steun een nieuwe groene plek voor natuur, ontmoeting en zachte mobiliteit bij

Het project, gefinancierd door Wallonië en de EU, zet in op vier uitdagingen: de biodiversiteit versterken, de levenskwaliteit verbeteren, zachte mobiliteit ontwikkelen en het grondgebied aanpassen aan de gevolgen van de klimaatverandering.

  • Nieuwsartikel
  • 26 september 2026
  • Vertegenwoordiging in België
  • Leestijd: 2 min
Parc Hydrion

Een groene plek voor natuur en ontspanning in het hart van de stad

Parc Hydrion, aangesneden door de Semois, omvat een mozaïek van natuurlijke omgevingen, zoals zandige heide, moerassen, droge en vochtige graslanden, bosjes en vochtige bossen, die een thuis bieden aan een grote verscheidenheid aan planten en dieren, waaronder bevers, reeën, vogels, insecten en amfibieën.

Het park biedt ook heel wat aangename plekken om elkaar te ontmoeten: 1.600 m² aan speelzones, een openluchttheater, een hondenpark, rust- en picknickplekken en twee ontdekkingslussen van 1 en 3 kilometer.

Anticiperen op de uitdagingen van het klimaat

Parc Hydrion speelt ook een rol in het watermanagement en de preventie van overstromingen. Dankzij het waterbeheer op de site en een grote overstroombare weide kan het park bij hevige regenval tijdelijk tot 15.000 m³ water opvangen. Zo houdt het de waterafvoer van de Semois onder controle en beschermt het lagergelegen gebieden.

Het behoud van de ecologische rijkdom van de site helpt daarnaast om hittestress in de stad tegen te gaan en biodiversiteit ruimte te geven.

Een nieuwe schakel in zachte mobiliteit

Het park maakt deel uit van een mobiliteitsnetwerk in Aarlen. 1,3 kilometer aan fiets- en voetpaden, twee passerelles en verschillende kilometers aan wandelpaden verbinden onder meer het stadscentrum, het station, het Maison de la Culture en het ADEPS-sportcentrum.

De paden doorkruisen de verschillende omgevingen van het park via 125 meter aan passerelles en 300 meter aan houten vlonders. Tegelijk zorgen ze voor een rechtstreekse verbinding met de Chemin Noir (RAVeL).

Een gezamenlijk project met steun van de Europese Unie

De realisatie van het Parc Hydrion is het resultaat van een nauwe samenwerking tussen de stad Aarlen en tal van institutionele, technische en milieuorganisaties.

Voor het project was een investering van 5 miljoen euro nodig, waarvan meer dan 3,3 miljoen euro uit subsidies kwam. Het project kreeg onder meer cofinanciering van Wallonië en de Europese Unie, via het Waalse herstelplan, het Waalse plattelandsontwikkelingsplan, het Nationaal Plan voor Herstel en Veerkracht (voor iets meer dan 793.000 euro) en het Europees Fonds voor Regionale Ontwikkeling (voor iets meer dan 520.000 euro).

Volgens Thomas de Béthune, vertegenwoordiger van de Europese Commissie in België: “Dit project komt tegemoet aan de verwachtingen van de inwoners en sluit aan bij de duurzaamheidsprioriteiten van de Europese Unie. Dit park is een prachtige plek voor natuur en ontspanning voor de inwoners van Aarlen. Het is een echte troef voor de stad, die toegankelijker en aangenamer wordt om in te wonen en beter voorbereid is op de milieu-uitdagingen van vandaag en morgen.”

Meer info

 

Datum publicatie
26 september 2026
Auteur
Vertegenwoordiging in België