De Vertegenwoordiging van de Europese Commissie in België, GIWAS, IGNITY, AKT for Wallonia en Agoria organiseren samen een ondernemersdialoog over defensie en dual use. Het evenement is een unieke kans om rechtstreeks in gesprek te treden met Europese beleidsmakers over de kansen die Europese beleidsmaatregelen bieden om de defensiesector te ondersteunen en verder te ontwikkelen
- Europese Commissie
- woensdag 23 september 2026, 09:30 - 13:30 (CEST)
- Luik, België
Praktische informatie
- Wanneer
- woensdag 23 september 2026, 09:30 - 13:30 (CEST)
- Waar
- VAL BENOIT – LuikQuai Banning 6, 4000 Luik, België
- Talen
- Frans
Beschrijving
Programme
9:30 – 10:00 | Ontvangst van de deelnemers
10:00 – 10:10 |Introductie en presentatie van de defensie‑ en luchtvaartsector in Wallonië
Thomas de Béthune, Hoofd van de Vertegenwoordiging van de Commissie in België
10:10 – 10:50 | De markt voor defensie en double use in Europa en Wallonië
Thibault Delavenne, Europese Commissie, DG DEFIS –Defensie-industrie en Ruimtevaart
Frédéric Erpicum – Wallonie Entreprendre
10:50 – 11:15 | Europees Defensiefonds – financieringsmogelijkheden voor KMO’s
Thierry Segers – Europese Commissie, DG DEFIS – Defensie-industrie en Ruimtevaart
11:15 – 11:30 | Koffiepauze
11:30 – 12:20 | Ronde‑tafel: Hoe krijgt mijn onderneming toegang krijgen tot Europese markten en kapitaal?
Moderator: David Della Vecchia – Ignity
12:20 – 12:30 | Conclusie
Frédéric Panier, CEO AKT for Wallonia
12:30 – 13:30 | Netwerklunch
Dit evenement, een specialedialoog tussen ondernemers, experts en beleidsmakers vindt plaats op woensdag 23 september 2026, van 9u30 tot 13u30 in Luik (Val Benoit). Het doel is om de kansen die de Europese wetgeving biedt op het gebied van defensie en dual use, met name voor KMO’s uit de Waalse lucht- en ruimtevaartsector.
Na de discussies volgt een lunch.
Dit evenement maakt deel uit van een reeks dialogen met ondernemers over Europese concurrentiekracht, georganiseerd in samenwerking met de Vertegenwoordiging van de Europese Commissie in België en AKT for Wallonia.
Geïnteresseerd? Schrijf u hier in voor 9 september 2026.
Op basis van de inschrijvingen wordt een selectie gemaakt gezien beperkte capaciteit.
